ciemne dwukolor

Dzień III - Wspólnota

Sigle bibilijne - dzień III

Poniżej jest lista z siglami bibilinymi, o których mowa w trakcie filmu. Po wybraniu danego sigla rozwija się jego treść. 📖

„I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».

„I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.”

„Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność.”

„Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym».”

„«Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.”

„A Duch i Oblubienica mówią: «Przyjdź!» A kto słyszy, niech powie:«Przyjdź!». I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.”

„Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze!”

„W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza». A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony.”

„Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła.”

„Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy.”

„…zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.”

„I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.”

„Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.”

List do Pana Boga - dzień III

Dziękujemy Ci za Twoje listy z poprzednich dni. Wielu z Was wysłało swoje listy także do nas – za co jesteśmy bardzo wdzięczni!

Poniżej znajduje się okno, w którym napiszesz ostatni rozdział swojego listu ✍️ Zachęcamy Cię do kontynuowania ćwiczenia, lub zaczęcia dziś, jeśli nie zrobiłeś/aś tego wcześniej. Możesz też w każdej chwili wrócić do swojego listu z dnia poprzedniego, jeśli zapisywałeś go na swoim urządzeniu w formacie PDF.

Po napisaniu listu pobierz go, aby mieć komplet trzech listów na swoim urządzeniu. Możesz je przechowywać na pamiątkę oraz odczytać Bogu podczas modlitwy lub kiedy tylko odczujesz taką potrzebę. Możesz je też wydrukować i przechowywać w dowolnym miejscu. Jak wiesz – to co piszesz, jest całkowicie anonimowe. 😶

Zachęcamy, aby list wysłać także do nas, do Kacpra i “Katechezy 2.0”. Nie jest to obowiązkowe, ale jeśli czujesz, że chcesz się podzielić z nami tym co czujesz – zachęcamy, abyś zaznaczył/a tę opcję podczas wysyłki. List nadal będzie anonimowy, a my będziemy okazję zapoznać się z Twoimi refleksjami. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć lepsze treści poruszające zagadnienia, które są bliskie Waszym sercom. Jeśli wyślecie do nas swoje prace i zawrzecie tam np. pytania, na które chcielibyście znać odpowiedzieć – będziemy mogli nagrać Q&A, w którym Kacper spróbuje na nie odpowiedzieć. Zachęcamy aby to zrobić, ale nie ma takiego obowiązku. 👌

Pytania pomocnicze , które mogą Ci się przydać do pisania listu znajdują się tutaj:
– 
Czy Kościół jest mi bliski 
– Czy mogę w nim odnaleźć to czego szukam? Jeżeli tak, to czego w nim najbardziej potrzebuje? Jeżeli nie, to czego mi w nim brakuje 
– Czy wierzę w Ducha Świętego? Czy kiedykolwiek doświadczyłem jego działania? Jeśli tak to w jaki sposób 

Dziękujemy Ci za Twoją pracą nad listami przez wszystkie trzy dni rekolekcyjne! Mamy nadzieję, że pomogą Ci nawiązać głębszą relację z Panem Bogiem.

Powodzenia❗👊

rekolekcje@katechezadwazero.pl

Teledysk - dzień III

Spodobał Ci się teledysk, który widziałeś w filmie rekolekcyjnym? Stworzyli go muzycy z ekipy K3RYGMA  🎵 Jesteś jedną z pierwszych osób, która ogląda ten klip premierowo. Udostępnij go znajomym i zasubskrybuj kanał K3RYGMA. Wystarczy że klikniesz tutaj lub przycisk poniżej. 

Dziękujemy Ci za za to, że byłeś/aś z nami i za udział w trzech dniach “Rekolekcji Wielkopostnych On-line z Katechezą 2.0”.

Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten ważny czas razem.

Życzymy Ci, aby Pan Jezus prawdziwie Zmartwychwstał w Twoim sercu podczas nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Trzymaj się 👋

Z panem Bogiem ❗

PS. Zachęcamy, abyście wspólnie z Katechetą korzystali również z innych materiałów programu “Katecheza 2.0” (dostępnych tutaj).