ciemne dwukolor

Dzień I - Słowo

Sigle bibilijne - dzień I

Poniżej jest lista z siglami bibilinymi, o których mowa w trakcie filmu. Po wybraniu danego sigla rozwija się jego treść. 📖

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga,i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało,co się stało.”

„Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie”

„Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać,ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,mówi Pan, który ma litość nad tobą.”

„Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy”

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.”

„wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”

„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.”

„bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana; kto mnie nie znajdzie, duszę swą rani, śmierć kocha każdy, kto mnie się wyrzeka.”

„Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. ”

„Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.”

List do Pana Boga - dzień I

Poniżej znajduje się okno, w którym możesz swobodnie pisać treść listu, o którym Kacper mówi podczas filmu. ✍️ To jest ćwiczenie dla Ciebie, stworzone po to, abyś miał okazję wyrzucić z siebie to co leży Ci na sercu. To Twój list, Twoje myśli i Twoje odczucia, więc nie krępuj się w pisaniu tego co czujesz.

Po napisaniu listu, pobierz go w formacie PDF na swoje urządzenie, po to, aby móc do niego wrócić w następnym dniu Rekolekcji (oraz po to, aby mieć fajną pamiątkę po Rekolekcjach On-line). Możesz go np. wydrukować i przechowywać w bezpiecznym miejscu. To co napiszesz jest całkowicie anonimowe. 😶

Swój list możesz także wysłać do nas, do Kacpra i “Katechezy 2.0”. Nie jest to obowiązkowe, ale jeśli czujesz, że chcesz się podzielić z nami tym co czujesz – zachęcamy, abyś zaznaczył/a tę opcję podczas wysyłki. List nadal będzie anonimowy, a my będziemy okazję zapoznać się z Twoimi refleksjami. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć lepsze treści poruszające zagadnienia, które są bliskie Waszym sercom. A może masz jakieś pytania, które chciałbyś zawrzeć w liście❓ Jeśli wyślecie do nas swoje prace, będziemy mogli opublikować Q&A, w którym Kacper postara się odpowiedzieć na najciekawsze z nich. Zachęcamy aby to zrobić, ale nie ma takiego obowiązku. 👌

Pytania pomocnicze , które mogą Ci się przydać do pisania listu znajdują się tutaj:
– Czy Bóg mnie Kocha

– 
Jak odpowiadam na Jego miłość? Czym dla mnie jest miłość
– 
Czym według mnie jest grzech

– 
Jak wygląda moja relacja z Bogiem
 Czy z Nim rozmawiam Z czym mam problem w relacji z Nim Czy w ogóle w Niego wierzę

Powodzenia❗👊

PS. Zapraszamy Cię również do tego, abyś podczas wieczornej modlitwy przeczytał/a swój list Bogu.🙏

rekolekcje@katechezadwazero.pl

Teledysk - dzień I

Spodobał Ci się teledysk, który widziałeś w filmie rekolekcyjnym? Stworzyli go muzycy z ekipy K3RYGMA  🎵 Wiesz, że jesteś jedną z pierwszych osób, która ogląda ten klip? Dziś rano (22 marca) ukazał się na YouTube. Udostępnij go znajomym i zasubskrybuj kanał K3RYGMA. Wystarczy że klikniesz tutaj lub przycisk poniżej. 

Dzięki za to, że jesteś z nami i do zobaczenia jutro! 👋