ciemne dwukolor

Dzień II - Twórczość

Sigle bibilijne - dzień II

Poniżej jest lista z siglami bibilinymi, o których mowa w trakcie filmu. Po wybraniu danego sigla rozwija się jego treść. 📖

„A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!» Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.”

„Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.”

„… ale i ze względu na nas , jako że będzie poczytane i nam, którzy wierzymy w Tego, co wskrzesił z martwych Jezusa, Pana naszego. On to został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia.”

„Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.”

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.”

„Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone.”

„Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.”

„W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego».”

„Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, 2 dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.”

„«Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.”

„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga.”

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.”

List do Pana Boga - dzień II

Tak jak przy pierwszym dniu “Rekolekcji…” – poniżej znajduje się okno, w którym możesz swobodnie pisać treść listu ✍️ Pamiętaj, że to jest ćwiczenie dla Ciebie, stworzone po to, abyś miał okazję wyrzucić z siebie to co leży Ci na sercu. Możesz też w każdej chwili wrócić do swojego listu z dnia poprzedniego – zapisywałeś go na swoim urządzeniu w formacie PDF – pamiętasz?

Dziś też po napisaniu listu pobierz go, po to, aby móc do niego wrócić w następnym dniu Rekolekcji (oraz po to, aby po prostu mieć pamiątkę lub odczytać list Bogu podczas wieczornej modlitwy). Możesz go wydrukować i przechowywać w bezpiecznym miejscu. To co napiszesz jest całkowicie anonimowe. 😶

Tak jak I dnia rekolekcji – list możesz także wysłać do nas, do Kacpra i “Katechezy 2.0”. Nie jest to obowiązkowe, ale jeśli czujesz, że chcesz się podzielić z nami tym co czujesz – zachęcamy, abyś zaznaczył/a tę opcję podczas wysyłki. List nadal będzie anonimowy, a my będziemy okazję zapoznać się z Twoimi refleksjami. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć lepsze treści poruszające zagadnienia, które są bliskie Waszym sercom. Jeśli wyślecie do nas swoje prace i zawrzecie tam np. pytania, na które chcielibyście znać odpowiedzieć – będziemy mogli nagrać Q&A, w którym Kacper spróbuje na nie odpowiedzieć. Zachęcamy aby to zrobić, ale nie ma takiego obowiązku. 👌

Pytania pomocnicze , które mogą Ci się przydać do pisania listu znajdują się tutaj:
– 
Jak wygląda moja relacja z Jezusem
– Co zmieniło się w moim życiu kiedy go poznałem/ poznałam
– Czy chciałabym/chciałbym Go poznać
– 
Czy rozmawiam z Jezusem na modlitwie Czy poświęcam mu czas Kim jest dla mnie
– 
Czy zależy mi na relacji z Nim

Powodzenia❗👊

rekolekcje@katechezadwazero.pl

Teledysk - dzień II

Spodobał Ci się teledysk, który widziałeś w filmie rekolekcyjnym? Stworzyli go muzycy z ekipy K3RYGMA  🎵 Wiesz, że jesteś jedną z pierwszych osób, która ogląda ten klip? Dziś rano (23 marca) ukazał się na YouTube. Udostępnij go znajomym i zasubskrybuj kanał K3RYGMA. Wystarczy że klikniesz tutaj lub przycisk poniżej. 

Dzięki za to, że jesteś z nami i do zobaczenia! 👋