W dniu wczorajszym pełnomocnik naszej Fundacji – Piotr Szwędrowski  – uczestniczył w spotkaniu opolskich organizacji pozarządowych i wszystkich ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. 

Owocem tego spotkania było zawiązanie się Partnerstwa “Opolskie dla Ukrainy”, którego zostaliśmy członkiem. Celem Partnerstwa jest wspólne koordynowanie działań na rzecz Uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie województwa opolskiego. Wobec ogromu tragedii jaka dzieje się za naszą wschodnią granicą, nie mogliśmy pozostać obojętni na los ludzi, których wojna zmusiła do porzucenia wszystkiego i opuszczenia swoich domów.

Celem Partnerstwa jest nieść pomoc (prawną, psychologiczną, humanitarną) jak najskuteczniej oraz stworzyć przestrzeń do gromadzenia i wymiany zweryfikowanych informacji dotyczących tego, co dzieje się na terenie województwa opolskiego na rzecz Uchodźców. Partnerstwo nasze działa na zasadzie grupy nieformalnej, opierając się na dobrowolnym wkładzie pracy poszczególnych Partnerów i nie posiada osobowości prawnej. 

Więcej o partnerstwie przeczytasz tutaj.