Od tygodnia blisko 200  dzieci z kijowskiego sierocińca znajduje się pod opieka Caritas Diecezji Opolskiej.  Po 26 godzinach podróży, ponad 1500 przebytych kilometrach, mogły zasnąć w ciepłej i czystej pościeli, z dala od huku dział i wycia syren alarmu przeciwlotniczego, przeplatanego wybuchami spadających bomb i pocisków. Zdecydowanej większości z nich towarzyszy jakaś niepełnosprawność; czasem fizyczna innym razem intelektualna, część (20 osób) porusza się na wózkach. 

Jako Fundacja Wypłyń na Głębię podjęliśmy się koordynacji zbiórki rzeczowej i finansowej –  do której włączenia się gorąco Was zachęcamy – na rzecz Caritas, która gości dzieci z sierocińca.

Osoby lub instytucje, które pragną wesprzeć Caritas Polska w zapewnieniu jak najlepszego pobytu dzieci w naszych ośrodkach, proszone są  o:
– wpłaty bezpośrednio na rachunek bankowy Caritas Diecezji Opolskiej:  

66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem “Dzieciom Kijowa”

– przekazywanie następujących rzeczy:

> pasty i szczotki do zębów
> ręczniki i gąbki do mycia
> mydła w płynie
> szampony i żele pod prysznic
> kremy i oliwki do ciała
> papier toaletowy i chusteczki do nosa
> środki czystości
> artykuły spożywcze o długim terminie przydatności
> słodycze
> podkłady jednorazowe
> pościel najlepiej kolorowa 160 cm
> prześcieradła najlepiej na gumce 90 cm lub 120 cm
> pampersy (dla wieku 13-21 lat)
> odzież – zadbajmy o to, by była ona nowa lub w dobrym stanie
> różnego rodzaju artykuły szkolne (bloki, kredki itd.) – terapia zajęciowa dla dzieci i młodzieży

Dary prosimy bezpośrednio dostarczyć do ośrodków Ośrodek “Skowronek” Głuchołazy przy ul. Andersa 74, Rybak w Głębinowie 16b, budynku byłego Seminarium Duchownego w Nysa, Opolskie przy ul. Emilii Gierczak.

Dary można także składać w centrali Caritas Diecezja Opolska w Opolu przy ul. Szpitalnej 5a oraz biurach rejonowych Caritas Diecezji Opolskiej w Raciborzu przy ul. Kozielskiej 65, Kędzierzynie-Koźlu przy ul. B. Krzywoustego 2, Kluczborku przy ul. Katowickiej 9, Opolu przy ul. Mickiewicza 5 w godzinach: od 7.00 do 15.00

WAŻNE:

W przypadku większej ilości rzeczy, proszę o kontakt indywidualny z naszą Fundacją lub bezpośrednio z Caritasem Opolskim.